Produkcja

Produkcja

Produkcja Duotex® odbywa się we własnych fabrykach w Polsce.
Nasze produkty posiadają oznaczenie Swan 2.4 i klasy A pod względem niskiej emisji mikrodrobin plastiku.

Cała produkcja Duotex®, od włókien syntetycznych po wyroby gotowe, odbywa się w naszych własnych fabrykach w Polsce. Od początku naszej działalności w 1996 roku stale współpracujemy z Polskim Instytutem Włókienniczym. Ta współpraca daje nam wyjątkową okazję do utrzymania, ale także dalszego rozwoju wysokiej jakości naszych produktów.

Produkcja posiada certyfikat ISO 9001 i obecnie eksportujemy do ponad 30 krajów. Podsumowując, czyni nas to wyjątkowym i silnym partnerem na przyszłość.

Jakość i gwarancja

Oprócz ISO 9001, mamy własne rozbudowane kontrole jakości, wszystko po to, aby zapewnić wysoką jakość. Wszystkie tekstylia Duotex® zostały opracowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu i gwarantujemy co najmniej 500 cykli użytkowania z zachowaniem zdolności czyszczenia. 

W naszym unikalnym procesie produkcyjnym rozszczepiamy mikrofibrę parą wodną zamiast chemikaliów. Proces ten jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także sprawia, że ​​włókna są trwałe. To właśnie dzięki tej technologii możemy produkować ścierki i mopy, które składają się w 100% z rozszczepionych włókien. Produkty są niezwykle skuteczne i charakteryzują się znakomitą chłonnością.

Duotex® ekologiczna koncepcja przyszłości

Wszystkie nasze produkty i akcesoria wytwarzane są we własnych fabrykach w Polsce, co zapewnia naszym klientom krótkie odległości transportowe.

Produkty Micro Systems jako pierwsze zostały zatwierdzone zgodnie z kryteriami Nordic Ecolabel w wersji 2.0. Koncepcja Duotex® opiera się na podejściu środowiskowym, od rozwoju i produkcji do gotowego produktu przy minimalnym wpływie na środowisko. Obecnie oferujemy jedną z najszerszych na rynku koncepcji mikrowłókien z produktami ze znakiem Nordic Ecolabel.

 

Badania i rozwój

Micro System inwestuje duże środki w ciągłe badania i rozwój, co jest między innymi wynikiem unikalnej technologii Duotex®. Stawiamy na ergonomię, jakość sprzątania, ekonomię i środowisko.

Naszym celem w przypadku Duotex® jest zaoferowanie przyjaznej dla środowiska i wysokiej jakości koncepcji czyszczenia, która sprawia, że ​​czyszczenie jest bardziej wydajne przy niższych kosztach.